Херсонська прокуратура через суд хоче змусити Володимира Сальдо зберегти пам’ятку архітектури, яка йому належить

Херсон

Херсонська окружна прокуратура в судовому порядку вимагає укласти охоронні договори з метою збереження пам’яток архітектури – будівель розташованих по вул. Соборній та вул. Грецькій в місті Херсоні. Одна з них — колишній готель “Херсон” — належить депутату Херсонської міської ради та ексмеру Володимиру Сальдо. Майже протягом 20 років будівля просто руйнується.

Наразі пам’ятка знаходиться в руйнівному стані. Через численні скарги на те, що з будинку просто падає каміння, Володимир Сальдо принаймні встановив паркан. Але далі справа не пішла.

Прокуратурою встановлено, що вказані будівлі з 1990 року мають статус пам’яток архітектури та занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією місцевого значення, як об’єкти культурної спадщини. Чинне законодавство зобов’язує усіх власників пам’яток,об’єктів культурної спадщини чи їх частин або уповноважені ними органи (особи) незалежно від форм власності на ці об`єкти укласти з відповідним органом охоронний договір.

Проте, власники вказаних будівель з моменту набуття права власності так і не оформили охоронні договори з Херсонською обласною державною адміністрацію, а відповідно не встановлeно рeжим використання пам’ятки та відповідальність за його порушення, види і терміни виконання реставраційних, консерваційних або ремонтних робіт.

Задля належного захисту інтересів держави у цій сфері, а також  запобіганню можливого руйнування чи пошкодження пам’яток архітектури прокуратура звернулась до адміністративного суду з позовами до власників будівель про зобов’язання укласти охоронні договори на пам’ятки архітектури. Наразі судом відкрито провадження у справах.

Залишити відповідь