«Для того, щоб знати, що відбувається у Херсоні, потрібно в ньому жити»: Ігор Колихаєв про місто

Херсон

Херсонський міський голова Ігор Колихаєв традиційно звернувся до херсонців та мешканців інших міст, які підтримують Херсон. Подаємо його звернення без змін.

«Америка, Чехія, Естонія, Японія та, звичайно, Україна. Вчора журналісти цих країн додзвонилися, щоб запитати про те, чим і як живе окупований Херсон уже понад три місяці.

Місцеві знають про нашу ситуацію не з чуток, а ось іноземцям, які мене також читають, і українцям інших міст буде важливо дізнатися про життя міста в окупації, так званому «тихому Херсоні».

Щодня чути вибухи, іноді в будинках, розташованих у межах міста, тремтять вікна та двері, а в передмістях вибуховою хвилею виносить шибки.

У Херсоні вже більше тижня немає жодного українського мобільного зв’язку. Нема інтернету від українських провайдерів. Фірми, яким вдалося залишитися на плаву, вже підключені до кримського інтернету, а він блокує українські сайти, фейсбук, соціальні мережі тощо. Тобто, якщо ми раніше українські новини дивилися в інтернеті, то сьогодні і ця можливість зникла для масового глядача. Невеликий відсоток користувачів заходить на українські сайти через VPN, але переважна більшість херсонців залишається без зв’язку.

Тому я маю велике прохання до деяких коментаторів «про життя в Херсоні»: не дезінформуйте людей своїми фантазіями. Для того, щоб знати, що відбувається у Херсоні, потрібно в ньому жити та проходити весь шлях окупованого міста разом із його городянами. Журналістів це не стосується.

На вулицях багато російської військової техніки та машин з маркуванням «Z», тому сказати, що ми у Херсоні почуваємось безпечно, буде неправдою.

Дуже багато продукції російського виробництва, але люди скаржаться на її низьку якість. Багато хто змушений стояти в чергах на отримання російської гуманітарки та соціальної допомоги, бо українська підтримка для нас поки що недоступна. Вміст телефонів постійно потрібно контролювати, тому що якщо на блок-постах виявлять «неугодний» український контент, буде багато питань та неприємностей.Безпечних зелених коридорів на в’їзд та виїзд немає з першого дня війни.

Закриті кафе та літні майданчики, якими раніше завжди було повне наше місто. Тисячі людей втратили роботу та джерело доходу.Але чого у херсонців ще вистачає – так це віри в те, що все повернеться на круги своя, і ми повернемо наше місто до нормального життя.

Усім херсонцям найтепліші слова підтримки від іноземних ЗМІ. І не поспішайте говорити, що це не має значення. Має. Ми – місто, за ситуацією, в якому сьогодні стежить майже весь світ. І дякую країнам, які гідно приймають наших людей на своїй території.Якось ми всі зберемося в рідному Херсоні та розповімо, як пройшли цей важкий шлях: від точки «страх» до точки «дім» – єдине місце на планеті, де спокійне серце…

Залишити відповідь