Херсонська окупаційна влада заграє з віруючими

Крим, Херсон

Призначений російською “військовою комендатурою” “губернатор” Херсонської області Володимир Сальдо знявся у ролику про доставлення до Херсону благодатного вогню з Ієрусалиму. Щорічно в храмі Гробу Господнього в Ієрусалимі віруючі християнських церков спостерігають за церемонією сходження благодатного вогню, який потім діставляють до своїх країн. Про це повідомляє пропагандистський російський Телеграм-канал “Южный Плацдарм”.

Сальдо нібито діставив Благодатний вогонь з Ієрусалиму до Свято-Духівського храму (РПЦ в Україні) через Крим. Насправді — доніс ліхтарик “летюча миша” до входу до храму. На базі цього ж храму російськими окупантами було організовано “хресну ходу” на Пасху в ніч з 23 на 24 квітня 2022 року.

Володимир Сальдо був Херсонським міським головою (2002 — 2012) та народним депутатом України (“Партія регіонів”). 16 січня 2014 року він голосував за диктаторські закони, в лютому 2014 перебував у Москві. Уникнув люстрації, був обраний депутатом Херсонської міської ради від політичної партії “Блок Володимира Сальдо”. Діяльність партії призупинено у 2022 році рішенням РНБО як проросійської на період воєнного стану. Також Сальдо увійшов до складу колаборантського “Комітету спасіння Херсонщини “За мир та порядок” і має заочну підозру за статтею 111 Кримінального Кодексу України “Державна зрада”.

Донька Сальдо Ірина та онук проживають у Франції.

З дружиною Людмилою Сальдо розлучився у 2021 році.

Депутатка Херсонської міської ради (“Блок Володимира Сальдо”) Ольга Співакіна має від Сальдо доньку Василину.

Помічник-консультант Ольги Співакіної колаборант Дмитро Савлученко теж увійшов до складу так званого “Комітету”.

Залишити відповідь