Вандалу з Херсонщини загрожує тюрма

Херсон

Обвинувальний акт стосовно вандала, який вирішив розібрати і здати на металобрухт частину монументу “Легендарна тачанка” в Каховці скеровано до суду. Про це повідомила пресслужба Херсонської обласної прокуратури.

“Встановлено, що обвинувачений умисно пошкодив монумент, який відноситься до об’єктів культурної спадщини національного значення. Зловмисник відбив від нього бронзові частини вагою 290 кг і реалізував їх на власний розсуд”, — йдеться в повідомленні.

У прокуратурі підкреслили, що до винесення вироку суду обвинувачений перебуватиме під цілодобовим домашнім арештом. Йому загрожує до 5 років позбавлення волі.

Про понівечення монументу “Легендарна тачанка” стало відомо 8 листопада 2021 року. Невдовзі каховські поліцейські затримали зловмисника. Ним виявився 30-річний житель сусідньої Любимівки. 

Востаннє подібні масштабні спроби вандалізму на “Тачанці” фіксували приблизно 20 років тому. 

Частина раніше зрізаних фрагментів монументу зберігається в місцевому КП “Комунальне транспортне підприємство”. Повернути їх на місце комунальники не можуть і пояснюють це відсутністю в Україні фахівців та спеціального обладнання. Заважає відновленню “Тачанки” й відсутність інформації про точний склад сплаву, з якого вона виготовлена. Водночас, після останнього інциденту навколо монументу встановили камери відеоспостереження.

Пам’ятник “Легендарна тачанка” виготовлено в Лєнінґраді у 1967 році. Його встановили на честь 50-річчя так званої “жовтневої революції” в Росії 1917 року. 

На Херсонщині не вщухає дискусія про майбутнє цього монументу, адже згідно з законами України він підлягає демонтажу. Проте жодних реальних кроків задля його збереження ані місцева, ані обласна чи державна влада так і не зробила. Якщо ж чиновники так і не визначаться з його подальшою долею, пам’ятник зобов’язані виключити з Державного реєстру нерухомих пам’яток України. 

Залишити відповідь