У приміщенні Херсонської ОДА провели збори колаборантів

Крим, Херсон

В заблокованій російськими окупаційними військовими будівлі на площі Свободи в Херсоні відбулись дивні збори, які можна вважати колабораціоністськими. Контрольований урядом Росії телевізійний канал “Russia Today (RT) на русском” зробив про це сюжет.

Сюжет “RT на русском” про “Комітет порятунку за мир та порядок” в Херсоні

Також відео виклали в мережі YouTube на каналі “Операция ‘Z'”:

Пропагандистський сюжет

Відео показує приміщення зали засідань Херсонської обласної державної адміністрації, де на фоні банера з гербом Херсонської області засідають: Кирило Стремоусов, Тетяна Кузьміч, Володимир Сальдо, Дмитро Савлученко. Вони створили так званий “Комітет порятунку за мир та порядок”. “RT на русском” стверджує, що “Комітет” було створено 10 березня 2022 року.

Депутата Херсонської міської ради Сальдо в сюжеті названо “мером Херсона”.

Представник “Комітету” Стремоусов заявив, що регіон хоче налагодити з Росією торгово-економічні та соціально-культурні зв’язки. І, згідно повідомлення “RT на русском”, так звана “влада Криму” вже запевнила “Комітет” в готовності поставок до Херсона продукції з тимчасово окупованої території Криму.

Кирило Стремоусову оголосили підозру по ст.111 ч.1 “Державна зрада” за проведення мітингу в Парку Слави 13 березня 2022 року до Дня звільнення Херсона від фашистських та нацистських окупантів.

На мітингу також була присутня Тетяна Кузьміч — вона влітку 2021 вийшла під заставу у справі про створення диверсійної групи під керівництвом ФСБ.

Ігор Семенчев-молодший — йому оголошено декілька підозр від Херсонської обласної прокуратури про привласнення бюджетних коштів групою осіб.

Володимир Сальдо, багаторічний Херсонський міський голова (2002-2012), на мітингу виступав, але потім в соціальних мережах запевняв, що спеціально прийшов, аби не було провокацій та референдуму щодо створення “Херсонської народної республіки”.

Дмитро Савлученко з 2014 по 2016 рік перебував у Російській Федерації, де переховувався від правоохоронних органів України, а тепер є помічником-консультантом депутата Херсонської міської ради від “Блоку Володимира Сальдо” Ольги Співакіной.

З сюжету “RT на русском” незрозуміло, чи увійшов до складу “Комітету” Сергій Черевко, який теж виступав на мітингу 13 березня або журналісти видання “Херсонский вестник new” Геннадій Шелестенко та Олена Некроткова. Можливо, вони утворять “прес-службу” новоствореного “Комітету”?

В Херсоні тим часом Херсонська міська рада працює в штатному режимі. Херсонський міський голова Ігор Колихаєв або його підлеглі участь у зборах “Комітету” та у мітингу не брали. Херсон заблокований на виїзд та в`’їзд російськими окупаційними військами, в місті складна ситуація з продуктами та ліками, проходять обшуки та арешти, на околицях міста періодично чутно вибухи.

Тим не менш, те, що відбулося, мають кваліфікувати відповідні органи.

Залишити відповідь