Суд оштрафував новокаховчанку за вчинене фізичне насильство над малолітньою дитиною

Херсон

Новокаховський міський суд Херсонської області розглянув два адміністративних матеріали щодо матері малолітньої дитини про притягнення до відповідальності за домашнє насильство.

Так, у першому випадку жінка визнала вину в тому, що вдарила сина шнуром від зарядного пристрою, зате в іншому зафіксованому протоколом порушенні (невчасно годує та залишає без їжі) виправдалась тим, що її дитина є інвалідом, якому лікарі призначили спеціальну дієту, бабуся цього не розуміє і дає хлопчику заборонену їжу, що призводить до сварок. Про це інформує прес-служба судової установи.

Суд оштрафував жінку за вчинене фізичне насильство, а за підсумками розгляду іншого протоколу закрив справу у зв’язку з відсутністю в діях матері події та складу адміністративного правопорушення.

Домашнє насильство – це один з різновидів насильства, яке скоюють близькі один до одного люди (родичі або члени сім’ї), які мають тісні стосунки (кровні, емоційні, шлюбні, інтимні, господарські), та які пов’язані між собою. Виділяють 4 види домашнього насильства: фізичне, психологічне, економічне, сексуальне. Існують певні характерні особливості домашнього насильства: повторюваність та систематичність, наявність влади та контролю з боку кривдника; насильницькі дії між близькими людьми; висока ймовірність посилення насильства.

В Україні відповідальність за вчинення домашнього насильства передбачена статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Залишити відповідь