З Херсону виїхало близько 40% мешканців

Херсон

З тимчасово захопленого російськими військами Херсону виїхало близько 40% мешканців. 

Про це в ефірі телемарафону повідомив Херсонський міський голова Ігор Колихаєв, передає Укрінформ.

“З Херсона виїхало близько 40% мешканців міста… Виїхало близько 20% лікарів та медичного персоналу. Виїхали п’ять директорів шкіл і близько трьох тисяч дітей, які проходять навчальний процес”, – поінформував Херсонський міський голова Ігор Колихаєв.

При цьому він наголосив, що вчителі – і ті, які виїхали, і ті, хто лишився в місті, – продовжують виконувати свої обов’язки і навчати дітей у дистанційному режимі.

У Херсоні також залишилися керівники комунальних підприємств, що дозволяє місцевим службам функціонувати і підтримувати життєдіяльність міста, попри те, що бюджет міста недоотримав 60 млн грн.

Колихаєв зауважив, що організованої евакуації з міста немає, люди виїжджають на власний страх і ризик, хоч це і небезпечно.

“Люди самоорганізовуються і виїжджають з міста. Але це все небезпечно. Буває, люди стоять по три доби і не можуть виїхати, буває, що потрапляють під обстріли”, – сказав міський голова.

У Херсонській області ворог блокує “зелені коридори”, евакуацію. Російські загарбники викрадають мирних жителів області, серед яких журналісти, керівники громад, депутати, активісти.

На тимчасово захопленій території регіону вичерпуються ресурси, зупинився бізнес. У Херсоні російські окупанти захопили гуманітарний хаб, організований для допомоги херсонцям та медустановам. Вони також відібрали медикаменти, які намагалися завезти до Херсона волонтери. В одному з районів області російські військові вилучили та знищили медикаменти українського та іноземного виробництва, які привезли волонтери.

Залишити відповідь