Херсон отримав звання Місто-герой, а Херсонський міський голова Колихаєв отримав орден

Херсон

Президент України Володимир Зеленський під час чергового звернення до українського народу повідомив, що Херсон отримує звання Місто-герой, а Херсонський міський голова Ігор Колихаєв отримує орден Мужності. Вочевидь, Президент мав на увазі орден “За мужність”, якого є три ступеня (I,II,III).

Поточна ситуація в Херсоні станом на 15:00 8 березня 2022 року

В Херсоні залишається українська влада, але на території міста та за її межами є місця скупчення російських окупантів, бази та блокпости. Також російські військові контролюють порт, залізничний вокзал та ключові перехрестя.

В Херсоні захоплено телевізійний центр “UA:Суспільне” та відключено трансляцію українських каналів. Замість них транслюється російське телебачення.

В місті Херсон є “комендантська година”, під час якої є як озброєні патрулі російських військових, так і патрулі місцевої самооборони. Але це не забезпечує повної безпеки громадян, тому Херсонська міська рада радить залишатись вночі вдома. Передмістя Херсону, Антонівка та Зеленівка, залишаються в скрутному становищі через відсутність електрики, води та газу. 8 березня Херсонська міська рада повідомила про початок ремонтних робіт з електрикою в Антонівці.

В Херсоні пройшло кілька мітингів проти окупації, в яких бере участь близько 1-2 тисяч херсонців. Після одного з мітингів невідомі викрали місцевого журналіста та активіста Олександра Тарасова і його місцезнаходження невідоме. Мирні мітинги в Новій Каховці та Каланчаку були обстріляні російськими військовими або Росгвардієй.

Виїзд з міста Херсон по Антонівському мосту в бік Олешок заблоковано російськими військовими. Так само російські військові знаходяться в Олешках, Каховці, Новій Каховці та Генічеську. В Новій Каховці навіть працює “військова комендатура”, що надає перепустки для проїзду з печаткою “Военная комендатура. Новая Каховка” та гербом Російської Федерації, двохголовим орлом.

Але Херсон є і залишається українським.

Залишити відповідь