В Херсоні судитимуть агента Генерального Штабу Збройних сил Російської Федерації

Херсон

64-річного мешканця Херсона затримали працівники Служби безпеки України в серпні 2021 року. За даними слідства, він збирав та передава інформацію про дислокацію військових частин на Херсонщині, структуру охорони об’єктів інфраструктури та шукав персональні дані працівників спецслужби.

У шпигунстві на користь Російської Федерації обгрунтовано підозрюється керівник приватної туристичної фірми “Регатос” Мухригін Борис Вікторович. Окрім керівництва приватною туристичною фірмою, він очолював Херсонську обласну організацію політичної партії “Партія ветеранів Афганістану”. Також він оформлений як фізична особа – підприємець. Його дружина Мухригіна Ольга Григорівна керує приватним підприємством “Туристична фірма Регатос-Тур”.

У 2020 році Мухригін балотувався до Херсонської міської ради від політичної партії “Перемога Пальчевського”, але у депутати не пройшов — партія не набрала прохідний відсоток. У 2015 році так само він не пройшов від “Партії Зелених України”.

Мухригін має сторінку на сайті “Миротворець” — неофіційному ресурсі, що збирає та впорядковує інформацію про найманців, шпигунів та агентів впливу з 2014 року, з початку війни Росії з Україною.

Зі слідчого ізолятору Мухригін зміг вийти, внісши заставу у 2 мільйони 379 тисяч гривень. При обшуку в нього знайшли зброю та набої, тому крім статті 111 Кримінального кодексу України (державна зрада) йому інкримінується ще й стаття 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).

Санкції статті 111 передбачають позбавлення волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна або без такої, а санкції статті 263 — від 3 до 7 років позбавлення волі.

Залишити відповідь