У Херсоні продовжують боротись зі стихійною торгівлею

Херсон

У Херсоні вулиці міста намагаються звільнити від стихійної торгівлі. Про це повідомляє Херсонська міська рада.

Стихійна торгівля – це торгівля фізичними особами без відповідних дозвільних документів про якість та безпеку товарів, що реалізуються ними у невстановлених місцях (на вулицях, у дворах, на тротуарах, у скверах, парках, під’їздах) з рук, із землі, без відповідного дозволу на розміщення об’єкта торгівлі.

Якщо людина хоче реалізувати зрощену на своїй присадибній ділянці продукцію, є законний для цього спосіб – продаж на ринку. Заступник голови правління Асоціації ринків Херсона Юрій Онопрієнко зауважує, що на ринках Херсона є достатньо вільних місць для торгівлі, у тому числі соціальних.

«Соціальне місце – це торговельний майданчик, що має площу 1м2, де кожен мешканець громади може реалізовувати свою продукцію, не сплачуючи орендної плати за його використання. За тими стандартами, що існують для кожного ринку, кількість соціальних місць у них коливається від 10 до 20 на кожному», – пояснює Юрій Онопрієнко.

Тобто, будь-яка людина, що хоче продати надлишки своєї продукції, може скористатися таким місцем, для цього потрібно лише звернутися до адміністрації ринку. Крім того, кожен ринок з експлуатаційним дозволом  оснащений лабораторією, яка здійснює контроль за якістю продукції, що продається на ньому, тож херсонці можуть бути впевненими у її безпеці.

«Таким чином вирішується питання не лише стихійної торгівлі, а й здоров’я херсонців», – підсумовує Юрій Онопрієнко.

Станом на 01 січня 2022 року на території Херсонської міської громади діють 12 агропродовольчих ринків (в тому числі 1 в смт Комишани) та  3 ринкових містечка.  Загальна кількість торгових місць на них – 8017.

За інформацією адміністрацій ринків соціально незахищеним верствам населення, таким як пенсіонери та люди з інвалідністю, виділили 89 соціальних місць. Наприклад, на Центральному ринку – 18 місць; на ринку «Таврійський» ТОВ «Південьсільгосптехвідродження» – 10; на ДП «Ринок «Овочевий» ТОВ «Комерційний центр «Авалон» – 5; на ринку «Житлоселище» ТОВ «Унікум ЛТД» -7; ТОВ «Шуменський ринок» – 4; на ринку «Північний» ТОВ «Комерційний центр» -10; на ринку «Острів» ТОВ «Ліка» -10; на ринку ДП «Дружба-Плюс» ПрАТ «Підприємство Дружба» – 20; у ринковому містечку торговельного комплексу ТОВ «Норд-Сервіс» – 5.

Головний спеціаліст відділу за дотриманням законодавства департаменту економіки та інвестицій Олександр Пилипенко повідомляє, що з 10 січня 2022 року щоденно проводиться робота із запобігання виникненню несанкціонованої торгівлі у всіх мікрорайонах міста. До складу робочої групи входять представники виконавчих органів міської влади, районних у місті рад, КП «Муніципальна варта», правоохоронці.

«Спочатку проводиться пояснювальна робота серед торгівців, надається інформація стосовно наявності вільних місць на ринках, за згодою їх навіть можуть провести на вільні місця і вони там продовжують займатися своєю діяльністю», – розповідає Олександр Пилипенко.

Якщо попри пояснення людина продовжує займатися стихійною торгівлею, не неї складають протокол про адміністративне правопорушення.

«Стосовно людей похилого віку – до них ніколи не застосовувалися штрафні санкції й не складалися протоколи. Їх ми виключно переводимо до вільних місць на ринку», – запевняє Олександр Пилипенко. 

Залишити відповідь