У депутата Херсонської міської ради Мкртчяна знайшли мільйонні конфлікти інтересів

Херсон

Депутат Херсонської міської ради Тігран Мкртчян (фракція ОПЗЖ) подав декларацію за 2020-й рік із запізненням, за що отримав протокол про корупцію. Про це повідомляє ГО “Антикорупційний штаб”.

Оскаржуючи протокол в суді, депутат зазначив, що у нього не було Інтернету: Мкртчян навіть надав платіжні доручення, в яких начебто якимось чином зазначалось про перебої з Інтернет протягом 3 – 4 днів. Втім, це не допомогло ні в першій, ні в апеляційній інстанції. Більш того, стало відомо, що провайдер, якого зазначив депутат, взагалі на той момент вже не обслуговував офіс ТОВ “Кайсар”: директором цієї установи є Тігран Самвелович Мкртчян. Співзасновником ТОВ “Кайсар” є дружина брата, Емма Альбертівна Мкртчян. Брат Тіграна, Мкртич Самвелович Мкртчян, на даний момент займає посаду начальника Управління комунального майна Миколаївської міської ради.

Також в суді прокурор довів, що, по-перше, в приміщенні виконкому Херсонської міської ради облаштована кімната, де депутати можуть працювати, зокрема над поданням декларацій. По-друге, про це повідомляли депутатам. А по-третє, депутатам неодноразово наголошували на вчасності подання декларацій. Юристи ж ГО “Антикорупційний штаб” додають: на подання декларації у депутата було достатньо часу від початку року до 31 березня включно, а це — три місяці.

Але це ще не все. Ми помітили у рішенні суду ТОВ “Кайсар”, яке очолює пан Мкртчян. Це зазначено також в його деклараціях. А якщо подивитись наш ресурс “Приховані інтереси”, то там ви знайдете 49 державних тендерів за участі цієї компанії, з яких 15 відбулись у 2021 році із підприємствами Херсонської міської ради на суму близько 4,4 мільйона гривень. Ще на 16 тисяч гривень фірма депутата від ОПЗЖ уклала угоду на прибирання снігу в Херсоні вже у 2022 році. А нещодавно депутат від ОПЗЖ Олена Мазур очолила профільний Департамент.

У чому ж зрада? Справа у тому, що Тігран Мкртчян як депутат Херсонської міської ради, бере участь у розподілі коштів громади. Простіше кажучи, голосує за розподіл бюджету і бере участь у цьому розподілі. За законом, депутат має під час розгляду питань, які становлять конфлікт інтересів (а отримання коштів ТОВкою, де депутат є директором, з міського бюджету, саме є конфліктом інтересів), оголосити про це під час засідання та НЕ брати участі в розгляді та голосуванні.

Ми аналізували протоколи сесій Херсонської міської ради за 2021 рік і поки не знайшли жодної заяви Тіграна Мкртчяна про наявний у нього конфлікт інтересів. Спробуйте і ви — ось посилання:

Юристи ГО “Антикорупційний штаб” зазначають, що навіть заявою до Національної поліції України притягнути Тіграна Мкртчана до відповідальності через конфлікт інтересів за те, що його компанії виграють тендери у структурних підрозділах Херсонської міської ради, на жаль, буде дуже складно. Потрібно посилювати антикорупційне законодавство, щоб виключати будь які спроби отримання місцевими депутатами коштів з міського бюджету.

Залишити відповідь