Підготовка до школи: як буде організовано харчування учнів на Херсонщині

Херсон

Ремонт харчоблоків, закупівля обладнання для них та забезпечення якісними продуктами – важлива частина підготовки до нового навчального року у школах. У цьому плані 31 херсонська школа готова, розказав Суспільному її директор Володимир Новгородський.

У 31 першій школі 875 учнів. Трохи менше половини з них харчуються у шкільній їдальні, говорить директор. На учнів чекає відремонтовані приміщення та харчоблок.

“Протягом літа здійснено капітальний ремонт шкільної їдальні. Зроблено це за рахунок коштів бізнесу. Соціально відповідальна бізнесменка Заболотна Ольга Павлівна, яка за рахунок своїх коштів, коштів свого підприємства виконала величезний обсяг робіт: замінила стелю, покладена плитка на підлогу і стіни приміщення для миття рук”, – каже Володимир Новгородський.

Восьмикласниця Єлизавета розказала, що постійно харчується у шкільний їдальні:

“Нас годують дуже різним. Мені найбільше подобається пюре з відбивною. Кожного дня нам дають фрукти, овочі, багато йогуртів. Мій улюблений – з полуницею”.

“Моя улюблена страва – сирний пудинг. Ну дуже смачний. Також я полюбляю тут котлети. Вони дуже смачні”, – каже школярка Вікторія Кравець.

Торік у шкільному меню були овочі, фрукти, м’ясо, риба, розказав директор. До харчоблоку взяли 4 нових працівників, закупили 5 нових мікрохвильовок. За словами чоловіка, усе обладнання відповідає санітарним нормам.

Про підготовку херсонських навчальних закладів до нового навчального року більше розказала начальниця міського управління освіти Наталя Журженко.

“По мережах теплопостачання я можу сказати, що на 99 відсотків уже все здано теплоенергетичним підприємствам. Заклади, які мають власні котельні, готові на 100 відсотків приймати тепло. У нас було проведено у 6 садочках капітальні ремонти харчоблоків. У 5 школах було проведено капітальні ремонти миючих кімнат, 3 заклади на сьогодні проводять капітальні ремонти харчоблоків. У трьох закладах були проведено капітальні ремонти покрівель. Три заклади – капітальні ремонти електромереж зробили.”, – говорить Журженко.

Для забезпечення антисептиками міська влада надала 800 тисяч гривень закладам освіти. Також брали гроші з державної допомоги – 4,5 мільйони гривень, прокоментувала чиновниця. Всього на Херсонщині 666 навчальних закладів готові з 1 першого вересня розпочати роботу. Ще 184 на сьогодні приймати учнів не готові, сказав начальник управління державного нагляду за дотриманням законодавства Держпродспоживслужби у Херсонській області Тарас Година-Арюпін. Під час перевірок виявили такі найпоширеніші порушення.

“Ще не отримано результати питної води по цих закладах. Це питання на особливому контролі. Найбільш поширені це – санітарно-технічний стан приміщень, як класних кімнат, так і харчоблокв.Незадовільний стан стель, підлоги, що потребує проведення ремонтних робіт, невідповідність обладнання. Посуд, що не відповідає вимогам санітарного регламенту( або не цілий, або не з того матеріалу)”, – каже Тарас Година-Арюпін.

З 1 вересня 8 садків і 13 шкіл області через порушення не відкриються, сказав представник Держпродспоживслужби.

Залишити відповідь