Навіщо потрібні провокації на кордоні?

Без категорії

На кордоні з Ростовською областю Російської Федерації на блок-пості біля населеного пункту Красна Талівка нібито отримав вогнепальне поранення громадянин Російської Федерації. За легендою, він з товаришами відпочивав біля озера неподалік кордону та раптом вирішив трохи пройти з одним із приятелів, до найближчого блок-посту на території України, що контролюється українськими прикордонниками, та зробити кілька фотографій. Нібито біля блок-посту його побачив прикордонник та після попередження вистрілив. Друзям вдалось зупинити машину та доїхати до лікарні у Волошиному (РФ). Також у цьому місці є кордон з територією, що контролюється представниками так званої “ЛНР”.

Вже більше року йде збройне протистояння на Сході України. За цей час завдяки домовленостям в Мінську вдалось частково стабілізувати обстановку, але при цьому продовжуються обстріли з крупнокаліберної зброї та раз за разом наносяться удари диверсійно-розвідувальних груп з боку так званих “ЛНР”, “ДНР”. Обстріли та провокації, направлені на зрив мирних домовленостей, повторюються неодноразово. Особливо активно провокують напередодні чергових етапів переговорів.

Що сталося цього разу?

В достатньо нестабільному місці, поблизу кордону з Російською Федерацією та територією, яку контролюють бойовики так званої “ЛНР”, двоє “туристів” намагаються спровокувати прикордонників. Чи вигідна ситуація зі стріляниною на блок-пості для українських прикордонників? Скоріше ні, ніж так. Чи вигідна ця ситуація для російської сторони? Вочевидь, так. Бо інформація про інцидент розійшлася майже миттєво серед інформаційних ресурсів. Про інцидент одразу написали LifeNews та Russia Today.

lifenews

lifenews2

Щоправда, про українських прикордонників сказано хіба що в заголовку. Постраждалий нібито заявляє, що стрілець був у камуфляжній футболці без розпізнавальних знаків. Але ж, для інформаційної війни не так важливо, що написано мілким шрифтом, важливіший заголовок, який будуть цитувати, та картинка.

Так кому вигідна ця картинка зі стріляниною на блок-пості? Державна прикордонна служба України вже виступила з офіційним спростуванням:

dpsu

“В російських засобах масової інформації активно поширюється інформація, стосовно того, що на ділянці відділу прикордонної служби «Красна Талівка» з території України з автоматичної зброї, нібито, були обстріляні двоє громадян Російської Федерації, які перебували поблизу державного кордону на території Росії, в результаті чого один з громадян РФ отримав вогнепальне поранення грудної клітки.

Державна прикордонна служба України офіційно заявляє, що дана інформація повністю не відповідає дійсності та носить виключно провокативний характер.

В першу чергу законодавство України забороняє прикордонникам відкривати вогонь у бік території суміжної країни. Тим не менше, з метою перевірки даної інформації, Адміністрація Держприкордонслужби України ініціювала службове розслідування в ході якого були перевірені усі прикордонні наряди, які несли службу на вказаному напрямку. В результаті було встановлено, що усі боєприпаси у військовослужбовців в наявності, а зброя не містить ознак застосування.

Поряд з цим наголошуємо, що на даному напрямку неодноразово спостерігалися диверсійні групи, які намагалися незаконно перетнути кордон з Росії в Україну. В результаті застосування ними зброї загинули та отримали поранення військовослужбовці Луганського прикордонного загону.

Також нагадуємо, що 25 липня на Донеччині прикордонники затримали вантажівку з боєприпасами, яку супроводжували представник незаконного збройного формування та майор ЗС РФ. Можливо, недостовірна інформація про обстріл була розповсюджена з метою відволікання уваги громадськості від участі ЗС РФ у конфлікті на Сході нашої країни.”

З боку Російської Федерації жодних звинувачень чи спростувань ще не надходило. Але з інформаційного фону в проросійських та сепаратистських ЗМІ зрозуміло, що чергова провокація була зроблена з єдиною метою – дестабілізувати ситуацію та створити черговий привід для заяв про зрив українською стороною мирних домовленостей у Мінську.

Залишити відповідь