На Херсонщині запроваджено карантинний режим по американському білому метелику

Херсон

У Херсонській області на площі 2333,966 га запроваджено карантинний режим по американському білому метелику для встановлення фітосанітарного стану.

Державні фітосанітарні інспектори вже здійснили моніторинг багаторічних насаджень на площі майже 3,6 тис. га, повідомили у Держпродспоживслужбі.

Карантинний шкідник виявлений у старих та нових вогнищах – у смт Велика Лепетиха, Бериславі та Корабельному районі Херсона. Для ліквідації американського білого метелика ухвалені фітосанітарні заходи.

Основним методом боротьби з цим шкідником у населених пунктах є агротехнічний метод – збирання та знищення гусені та кладок яєць. Гілки з гніздами обрізають і спалюють разом із гусеницями у спеціально відведених місцях. На уражених деревах видаляють мертву кору, стовбури обмазують вапном. На присадибних ділянках застосовують ловильні пояси з картону чи гофрованого паперу, який перед заляльковуванням гусені знімають і спалюють.

За межами населених пунктів використовують хімічні препарати.

Спостереження за розвитком гусениць має велике практичне значення в системі заходів із ліквідації вогнищ американського білого метелика. Зокрема, обрізування і спалювання гнізд необхідно проводити тоді, коли гусениці знаходяться в павутинному гнізді.

Довідка

Білий американський метелик – багатоїдний шкідник, в його «меню» – понад 300 плодових і декоративних порід. В Європі, в тому числі в Україні, шкідник розвивається у двох поколіннях на рік. Він поширюється транспортними засобами, при перевезенні сільгосппродукції та промислових вантажів. Також можливе пасивне перенесення на значні відстані повітряними потоками.

Залишити відповідь