Херсонці заборгували за тепло понад 350 мільйонів гривень
Таку інформацію можна отримати, якщо скласти борг МКП “Херсонтеплоенерго” (близько 160 млн грн) та ПАТ “Херсонська ТЕЦ” (200 млн грн).
В той же час, держава заборгувала Херсонській ТЕЦ 284 млн грн різниці тарифів, 92 млн грн гарантованому покупцю, 44 млн грн ДП «Енергоринок», понад 50 млн грн різниці в ціні на газ. Херсонська ТЕЦ заборгувала НАК «Нафтогазу» близько 900 млн грн, повідомляють на сайті Херсонської міської ради.
В той же час, ціна за тепло для населення має залишитися на рівні минулого року, все інше компенсуватиметься різницею в тарифі. Все через меморандум між місцевим самоврядуванням і органами центральної влади, підписаний 30 вересня.
Меморандумом передбачено зафіксовану ціну природного газу, що використовується виробниками теплової енергії для населення, у тому числі ОСББ/ЖБК, релігійних організацій, в розмірі 7 420 гривень за тис. куб.м (з ПДВ), для бюджетних установ та організацій – 13659,63 гривні за 1000 куб.м (без ПДВ). Зазначені ціни та визначені обсяги газу будуть діяти включно до 31 травня 2022 року.
Громадам, в яких індекс податкоспроможності менше або дорівнює 0,9, починаючи з четвертого кварталу 2021 року, буде надаватися державна підтримка бюджетів територіальних громад, зокрема за рахунок субвенції на допомогу, що дозволить покрити не менше 80% дефіциту коштів місцевих бюджетів на підтримку підприємств теплопостачання.
Обидва найбільші підприємства-теплопостачальники в Херсоні — ТЕЦ та Херсонобленерго — до опалювального сезону готові.