Антикорупційний зв’язок для громадян з державними аудиторами в Херсоні – 26 36 28

Херсон

Антикорупційний зв’язок для громадян з державними аудиторами в Херсоні – 26 36 28

Як повідомляє прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області, слово ‘корупція», що походить від латинського ‘corruptio», тлумачиться як ‘псування» і ‘розбещування». Корупцією називають зловживання владою для одержання переваг в особистих цілях, інтересах третіх осіб чи груп. Головним стимулом до корупції є можливість отримання прибутку, зв’язаного з використанням владних повноважень, а головним стримуючим чинником — ризик викриття і покарання.

Корупція — протиправна діяльність, яка полягає у використанні службовими особами їх прав і посадових можливостей для особистого збагачення, їх підкупність і продажність. До корупції може бути схильна будь-яка людина, що володіє владою над розподілом ресурсів, що не належать їй, на свій розсуд. Характерною ознакою корупції є конфлікт між діями посадовця та інтересами його працедавця або конфлікт між діями виборної особи з інтересами суспільства.

Багато видів корупції аналогічні шахрайству, що здійснюється посадовою особою і відносяться до категорії злочинів.
Отримана інформація буде використана як додаткове джерело для прийняття рішень. Інформуйте, будь ласка, по суті, з конкретним фактажем.

Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри» держаудиторів у Херсоні 0552 263628 або на електронну пошту [email protected]
«Телефон довіри» працює щодня, крім вихідних і святкових днів, з 9 до 18 (у п’ятницю — до 16.45).
Сторінка Управління на Фейсбук https://www.facebook.com/pg/khersondasu/posts/?ref=page_internal

ДО ВІДОМА: Найбільш повне та перше офіційне визначення корупції міститься в документах Генеральної Асамблеї ООН: корупція — ‘виконання посадовою особою яких-небудь дій або бездіяльність в сфері його посадових обов’язків за винагороду в будь якій формі в інтересах того, хто дає таку винагороду, як з порушенням посадових інструкцій, так і без їх порушення».

Ознаки корупційної ситуації: прийнято рішення, що порушує закон або із порушенням Закону; обидві сторони діють у змові; обидві сторони одержують незаконні вигоди і переваги, намагаються приховати свої дії.

Корупційні дії: хабарництво; заступництво на основі особистих зв’язків; надання ексклюзивних прав з метою корисливого використання, придбання чи відволікання державних коштів і власності для «своїх»; використання чи маніпулювання службовою інформацією в особистих чи групових інтересах; інші подібні діяння.

      

Залишити відповідь