На Херсонщині молодь з п’яти країн розробляє проєкти для поліпшення екології в регіоні

Херсон

З 1 по 8 вересня на Арабатській Стрілці на Херсонщині 32 людини з 5 країн працюють над розробкою проєктів, реалізація яких має поліпшити екологічну ситуацію в регіоні. Проєкт називається «Eco not Ego» – бути екологічним, але не егоїстичним. Про це повідомляє “Суспільне”.

Ідея зібрати молодь з різних країн, щоб розглянути екологічну проблематику, належить двом українкам Марії Тузані та Оксані Шамоновій, які зараз живуть у Німеччині та Іспанії. Проєкт отримав фінансування від програми Європейського союзу Erasmus+.

“Ми помітили таку тенденцію – іноземці дуже люблять Україну. Вони вважають нас екзотикою і ми вирішили використати цей кейс популярності України для привернення уваги до певних проблем. Вони всі з більш розвинених країн, тільки у Грузії екологічні проблеми майже такі самі, і їм є, що розказати нам, чим поділитись”, – говорить Оксана Шамонова."Eco not Ego". На Херсонщині молодь з 5 країн розробляє проєкти для поліпшення екології в регіоніСуспільне Херсон

Шостого дня учасники проєкту з Німеччини, Іспанії, Грузії, Туреччини, Португалії та України працювали у групах. Кожна з них визначила одну екологічну проблему і обговорювала, як можна її вирішити. Антоніо з Іспанії, Наталя з України. Вони говорять про забруднення моря.

“Ми справді занепокоєні станом морських жителів, тому що підприємства забруднюють моря. Саме тому ми бачимо багато медуз. Азовське море вже не таке, яким було декілька років тому. Ця проблема справді нас непокоїть”, – каже учасниця Наталя.

Антоніо – учасник проєкту «Eco not Ego». Говорить, коли приїхав на Херсонщину, його шокувало те, що побачив – все узбережжя було вкрито медузами.

“Ці тварини не мають тут бути в такій кількості, вони тут гинуть і це руйнує море. Одна з причин – глобальне потепління. Відбувається міграція морських жителів, які намагаються вижити, але це їх не рятує. Ще одна причина – це забруднення моря хімічними речовинами, пластиком. Ці процеси має контролювати влада”, – розповів Антоніо."Eco not Ego". На Херсонщині молодь з 5 країн розробляє проєкти для поліпшення екології в регіоніСуспільне Херсон

Чим займалися учасники проєкту від першого дня, розповіла одна з його авторок Марія Тузані.

“Перші 2 дні у нас були присвячені знайомству і потихеньку ми вже чіпали екологічну тему. Наступні 2 дні у нас були присвячені обміну інформацією. Представленню ситуації тут в регіоні, в Україні і в країнах учасницях. Стимулюємо наших учасників до того, щоб вони не фокусувались на тому, як може бути погано, а щоб вони пропонували реальні рішення, базовані на їх досвіді – особистому, локальному і міжнародному”, – каже Марія Тузані.

Після обговорення групи презентували свої рішення представникам місцевої влади. Про це розповів заступник Генічеського міського голови Юрій Бабанін.

“Нам дуже цікаво спілкуватися, знайти ті рішення, які були імплементовані у різних країнах. На стадії концепції проєкту нам дуже цікаво послухати досвід інших країн в реалізації прибирання територій своїх, зокрема приазовських територій”, – говорить Юрій Бабанін.