У Херсоні нападницю на журналістку звільнили від відповідальності після затягування розгляду справи

Херсон

Дружину депутата Херсонської районної ради від “Блоку Володимира Сальдо” Власова Лілію Якубсон звільнили від кримінальної відповідальності у справі перешкоджання журналістській діяльності та нанесення легких тілесних ушкоджень. Наразі спливли строки притягнення до відповідальності за статтями, однак це не означає виправдання обвинуваченої.

Про це повідомляє “Детектор медіа” з посиланням на “Кавун Сіті”.

Передісторія

Якубсон є дружиною депутата Херсонської районної ради Олександра Власова. Інцидент між нею та журналісткою стався 10 липня 2018 року в приміщенні Херсонської ради. За словами Вірлич, Лілія Якубсон нанесла їй кілька ударів, після чого журналістка опинилась у лікарні, де у неї діагностували струс мозку середньої тяжкості та легкі тілесні ушкодження.

Євгенія пов’язує цей напад із низкою публікацій, які мали стосунок до Якубсон, її чоловіка Олександра Власова та депутатки Херсонської міськради Ірини Ценкер.

Поліція відкрила провадження за ст. 171 (перешкодження законній діяльності журналіста) та ст. 125 (нанесення легких тілесних ушкоджень) ККУ.

Перше засідання суду відбулось 18 лютого 2019 року. Через процесуальні помилки обвинувальний акт повернули до прокуратури. 5 вересня 2019-го прокуратура виграла апеляцію, і справу повернули до суду першої інстанці.

Розгляд справи в апеляційному суді

Далі суд не міг розглянути справу через відсутність обвинуваченої та її адвокаток, за цей час двічі змінювався склад суду, а один із судей встиг вийти на пенсію. Зрештою перше засідання по суті відбулось у 2020-му. У 2021-му третя суддя, яка розглядала справу, зауважила, що обвинувачена затягує розгляд.

Закриття справи

11 жовтня 2021-го адвокатка обвинуваченої заявила клопотання про закриття справи у зв’язку із завершенням строків притягнення до відповідальності — три роки.

Суддя зауважила під час засідання, що обвинувачена не визнається невинною, її не виправдовують, а просто вона звільняється від відповідальності.

Далі потерпіла може подавати апеляцію, цивільний позов тощо, але наразі свої подальші дії не коментує.

Раніше чоловік Лілії Якубсон Олександр Власов аналогічно уникнув відповідальності у справі про нетверезе кермування через затягування розгляду. Їх обох також наразі судять за напад на активістку Наталю Вотеічкіну.

Залишити відповідь