Дані Херсонської ОДА та МОЗ щодо ковіду відрізняються: у МОЗ більше смертей

Херсон

Якщо ви спостерігаєте за звітуванням Херсонської ОДА та МОЗ щодо хворих на коронавірус, то могли помітити, що ці дані відрізняются, причому у розрізі щоденних смертей від коронавірусу.

Наведемо приклад: статистика за 21 жовтня. Ось що дає Херсонська ОДА на своїй сторінці у Фейсбук.

Такі дані ОДА надала ввечері 21 жовтня. Взагалі, звітує за попередній день ОДА в цей же день ввечері. МОЗ оновлює дані на своїй сторінці за попередній день. Отже, 22 жовтня в Міністерстві за 21 жовтня прозвітували: у Херсонській області дійсно за 21 жовтня 1 248 нових випадків, але в цілому 55 844 (на 44 більше, аніж звітує ХОДА), померлих — 1 615 (у ХОДА — на 119 більше), видужали 40 405 (у ХОДА 40 261), а померлих за добу — 54 (у ХОДА 40). При цьому, МОЗ дає розгорнуту статистику і щодо загальних кількостей, і щодо подобових: скільки померли, скільки видужали тощо. В ХОДА кількість померлих за добу довго не давали — почали ставити лише нещодавно.

Оперативна інформація МОЗ щодо захворюваності на коронавірус кожного дня оновлюється на одній і тій самій сторінці за посиланням. Тому знайти відмінності можна лише протягом доби — далі дані оновляться.

В Херсонській ОДА цю різницю наразі ніяк не пояснюють. Є припущення, що вона виникає за рахунок того, що ОДА дає дані за день у той же день, а МОЗ – виключно на ранок наступного дня. Останнє — об’єктивно правильніше та запобігає маніпуляціям.

Нагадаємо, наразі Херсонська область — перша, яка потрапила до червоної карантинної зони, а також область із найвищим показником захворюваності на коронавірус. Тим часом Голова Херсонської ОДА Сергій Козир переважно з’являється в інформаційному просторі у зв’язку із позачерговими виборами до Верховної Ради України, де він — один із кандидатів.

Залишити відповідь