Аварія на каналізації в Херсоні: що робили екс-керівники водоканалу для її запобігання

Херсон

27 листопада в районі вул. Штурвальної у Херсоні сталася аварія на напірному каналізаційному трубопроводі (мікрорайон Шуменський). Через «свищ» у стінці сталевої труби під дією напору потік неочищених стоків залив розташовані поблизу трубопроводу п’ять приватних житлових будинків.

Людям нададуть допомогу

На позачерговому засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації, засідання якої відбулось у неділю 28 листопада, в перчу чергу розглядались питання надання допомоги постраждалим.

Станом на ранок 28 листопада ведуться роботи з очищення будинків від стічних вод, також потребується їх осушення та проведення дезінфекції. Голова комісії – заступник міського голови Володимир Пепель, поставив завдання забезпечити місце аварії технікою для проведення даних робіт, а саме дизель-генераторами та обігрівачами. Також поставлено завдання максимально залучити людей для виконання робіт у ручну. Перед керівництвом відділу з питань цивільного захисту поставлено завдання організувати проведення робіт з дезінфекції.

Обсяг втрат визначать найближчими днями і виділять допомогу

Голові Корабельної ради Наталії Чорненькій, спільно з членами комісії, необхідно провести роботу щодо визначення об’єму втрат власниками будинків та скласти відповідні акти.

Враховуючи неможливість проживання в будинках на теперішній час, їх мешканцям запропоновані кімнати у гуртожитку.  Для уникнення протиправних дій та з метою охорони будинків, на місці організовано цілодобове чергування поліції.

За пропозицією в.о. заступника міського голови Сергія Циганка необхідно терміново внести на розгляд депутатів на пленарному засіданні сесії міської ради 3 грудня питання щодо виділення коштів на ліквідацію аварійної ситуації.

Комісія признала ситуацію надзвичайною та попередньо її кваліфікувала як техногенного характеру об’єктового рівня.

Колишні директори водоканалу за кілька років при владі цю аварію не передбачили

Як повідомили у міській раді, напірний трубопровід від головної помпової станції каналізації до міських очисних споруд каналізації збудований у 1968-1969 роках зі сталевих, чавунних та залізобетонних труб діаметром 900-1000 мм. Трубопровід експлуатується зі значним перевищенням терміну експлуатації – 53 роки при нормативному терміні 30 років. За останні 3 роки на трубопроводі було ліквідовано 19 аварійних ситуацій.

Варто зауважити, що в минулій депутатській каденції одним із депутатів був тодішній директор херсонського водоканалу Михайло Чемерис, до того він був головним інженером підприємства. А його попередник на посаді директора Ігор Козаков протягом 4-х років був першим заступником міського голови Володимира Миколаєнка. Втім, проблема системна, а її ліквідовували виключно в аварійному порядку — без розробки планів системного удосконалення, аби аварія минулого дня не сталась.

Залишити відповідь